Dekorasyon

Kanvas Tablo Nedir? Kanvas Tablo Modelleri Nelerdir?

kanvas tablo nedir, kanvas tablo modelleri, kanvas tablo çeşitleri, lavi tasarım, kanvas tablo baskı, kanvas tablo satın al

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas Tablo, kelime manası olarak İngilizce de tuval anlamına gelmekte olup Türkçeye de canvas kelimesinden geçmiştir. Canvas ya da kanvas kelimesi genel olarak resim sanatı ile beraber değerlendirilir ve geniş bir anlamda kullanılır. Kanvas tablo modelleri ile ilgili olan Tuval kelimesi sanat alanında daha yoğun kullanılmaktadır.

Kanvas tablolar kullanılan tuvalin üzerine, dijital baskı tekniği yöntemiyle hazırlanan resim ve çizimlerin çoğaltılarak elde edilmesi ile üretilmektedir. Dijital baskı makinelerinde, bez ve benzeri yüzeyler üzerine uygulanabilen bir çoğaltım tekniğidir.

Kanvas, kelimesi Türkiye de sanat literatüründe çoğunlukla dijital kanvas tablo alanında kullanılmaktadır. Görseller, posterler ve çeşitli çizimler uygun programlar aracılığı ile kanvas tablo baskı makinesinde çoğaltılır.

Baskı işleminden sonra kuruma süresi, yüzey koruma çalışmalarının yapılması sağlanır. Yüzey koruması, kullanılan makineye ve mürekkebin türüne göre değişir.

Kanvas tablolarda genellikle pamuk ve sentetik malzemelerden hazırlanan ürünler kullanılır. Ayrıca tuval yüzeylerine genel olarak kimyevi bir solüsyon uygulaması yapılmaktadır.

Lavi Tasarım kanvas tablo baskı işlem süreçlerinde sağlığa zararlı hiçbir kimyevi madde kullanılmamaktadır. Kullanılan orijinal malzemeler gereği tablo üzerine zararlı solüsyonlar uygulanmamaktadır.

Lavi Tasarım için sağlık her şeyden önce gelmektedir.

 

Kanvas Tablo Özellikleri

Kanvas tablo modelleri teknik özellikleri ve maddi olarak oldukça uygun olması nedeniyle sanat dünyasında tercih edilmektedir. Sanatsal kanvas tablolar orijinal olmasa da profesyonelce hazırlandığında oldukça kullanışlı ve dikkat çekicidir.

Kanvas tablo kişiye özel baskı hizmeti ile kendi hayal dünyanızdaki tasarım ve fotoğrafları tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmeniz mümkün olmaktadır. Ev ve iş yerinizi dekore ederken zevkinize ve hayal gücünüze göre dekoratif çeşitlilik sağlayacak çalışmalar yapabilirsiniz.

Kanvas tablolar, günümüz de ev ve işyerlerinde çoğunlukla görülebilen ev dekorasyon ürünleri çeşitleri arasındalardır. Özellikle restoran, kafe ya da iş yerlerinde iç mekân dekorasyonu tasarımı için tercih edilmektedir.

Kanvas tablo fiyatları göz önüne alındığında ise her bütçeye uygun, her eve ya da her gelir grubuna uygun kanvas tablo modelleri ve çeşitlerinin olduğu görülecektir.

Kaliteli bir canvas tablo baskısı için dijital görsellerin uygun boyutta ve çözünürlükte hazırlanması gerekmektedir. Nitelikli ve kaliteli bir kanvas tablo çalışması için, baskı ekipmanının, teknolojik altyapının yeterli olması ve görsellerin dikkat çekici olması gerekmektedir.

Lavi Tasarım’ın orijinal malzemeler kullanarak oluşturduğu sanatsal kanvas tablo modellerine lavitasarim.com/kanvas-tablo-modelleri-cesitleri/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Özellikle kanvas tablo baskı kalitesi için orijinal kartuşların kullanılması gerekmektedir. Tablo imalatı aşamasında kullanılan malzemelerin kaliteli ve orijinal olmasına dikkat edilmelidir.

Kanvas Tablo Modelleri ve Çeşitleri

Bütçenize, zevkinize ve kullanım alanınıza göre canvas tablo tasarımları bulunmaktadır. Oldukça modern görünüme sahip kanvas tabloların farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Kanvas tablo çeşitleri arasında en çok tercih edilen Afrikalı Kanvas Tablo modelini en iyi kalite ile satın almak için lavitasarim.com/afrikali-kadin-kanvas-tablo sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kanvas tablolarda, farklı dekoratif motiflerin yanı sıra tarihi sanat eserlerinin kopyaları da orijinal görünümde kullanılabilmektedir.

Özellikle ev ve işyerleriniz dekorasyonun tamamlayıcı kısmı olan kanvas tablolarla çok güzel bir görünüme sahip olacaktır.

Ev ve işyeri dekorasyonunu tamamlayan ve farklı zevklere uygun olabilecek kanvas tablo çeşitleri şunlardır:

Parçalı Kanvas Tablolar

Seçilen resimlerin, parçalar halinde kullanılan tablolara yerleştirilmesi ile farklı bir dekoratif tablo çeşidi elde edilir. Daha çok yatak odası ve salonlarda tercih edilen 5 parçalı kanvas tablo modelleri ev dekorasyonunda bütün olarak uyumu sağlanması amacıyla her türden renk ve çeşitle basılarak üretimi sağlanır.

Daha çok yatak odalarında baş üstü kullanımı yaygındır ve evdeki bütünlüğe göre görseller seçilir. Evin dekorasyon görüntüsüne göre koltuk takımlarının arkasına bastırılan tablolar ile evdeki dekoratif bütünlük sağlanmış ve farklı bir tarz elde edilmiş olur.

Çok parçalı kanvas tablolar tek parça kanvas tablo çeşitlerine göre daha az tercih edilmesine rağmen farklı duvar dekorasyon tasarımı oluşturmak adına kullanılabilmektedir.

Ayrıca düğün, nişan vb. özel gün resimleri için tek parçalı kanvas tabloların tercih edildiği görülmektedir.

Çerçeveli Kanvas Tablolar

Tuvale basılmış olan tabloların kanvas tablo çerçevesi ile süslenmesi sonucu oluşturulan tablolardır. Çerçeveli kanvas tablo modelleri arasında en çok ilgi gören çeşitler şunlardır:

Yağlı Boya Kanvas Tablo Modelleri

Yağlı boya kabartmalarının kullanıldığı, el yapımı gibi görünen oldukça güzel ve kaliteli tablolardır. Bu tablolar kullanıldıkları oda ve mekanlara derinlik katar. Estetik olarak çok farklı ve değerlidir.

Yağlıboya kanvas tablo modelleri ev ve iş yeri dekorasyonunda özellikle tercih edilir. Çok dikkat çekici bir görüntüsü vardır.

Ünlü ressamlara ait tabloların çoğaltılmasına Reprodüksiyon tablo denmektedir.

Reprodüksiyon Tablo örnekleri için lütfen lavitasarim.com/unlu-tablolar sayfasını ziyaret ediniz.

 

Kanvas Tablolar Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanvas tablolar her türden görsellerle üretimi yapılabilir ürünlerdir. Önemli olan görselin yüksek çözünürlüklü ve kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıdır.

Kanvas tablo tek başına evinizin duvarını süsleyebilir. Bununla birlikte birçok kanvas tabloyu bir kompozisyon sağlayacak şekilde de kullanabilirsiniz.

Buradan çıkarım yaparak sanatsal bir bakış açısı ile yaşam alanlarınızı dizayn edebilirsiniz. Farklı boyut ve şekillerde, tek ve çok parçalı tercihler yapabilirsiniz.

Ancak tüm bu tasarımları yaparken göz önünde bulundurmanız gerekenler bazı kriterler vardır:

1. Kullanım alanının özelliği (ev, ofis, iş yeri vs.)
2. Diğer eşyalar ile uyumu
3. Odanın rengi ve desenleri
4. Diğer aksesuarlar ile uyumu
5. Birden çok tablo seçildiği takdirde kendi içindeki uyumu
6. Uzman görüşleri ve akımlar

Lavi Tasarım olarak sanatsal kanvas tablo modellerini sizler için tasarlamaktayız. Tablolarımızı incelemek için lütfen lavitasarim.com/kanvas-tablo-modelleri-cesitleri sayfasını ziyaret ediniz.

Kişiye özel kanvas tablo baskısı isteyenlerin ve kanvas tablo satın almak isteyenlerin, ayrıcalıklı hizmetlerden dolayı ilk tercih ettikleri www.lavitasarim.com sitesi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanvas Tablo Nedir? Kanvas Tablo Modelleri Nelerdir?” hakkında yorumlar

  1. Nilgün dedi ki:

    Çok başarılı bir yazı ele almışsınız. Tebrikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir