Dekorasyon

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

ev dekorasyonu , ev dekorasyonu nasıl yapılır, ev dekorasyon ürünleri, lavi tasarım

Hepimiz yaşamımızın büyük bölümünün geçtiği evlerimizin güzel görünmesini ve başka kişiler tarafından da beğenilmesini isteriz. İnsanlar çoğu zaman düşük fiyata ev dekorasyonu yapmanın imkansız olduğunu düşünebilirler. Ancak bu düşünce her zaman için geçerli değildir. Ev dekorasyonu yaparken önemli olan evimize özgü tasarım ürünleri ve tasarımların doğru belirlenmesidir.

Ev dekorasyonu ile ilgili püf noktaların neler olduğunu bilmek isterseniz detayları içeren yazımızı okumak sizlere fikir verecektir.

Evinizi İyi Tanıyın

Öncelikle yapmanız gereken evinizi tanımaktır. Evinizin genişliğinin nasıl olduğu, yeteri kadar ışık alıp almadığı ve odaların şekli gibi hususları belirlemek yapacağınız uygulamalarda işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Geniş bir evde küçük boyutlu ürünler kullanmak ya da küçük bir odada büyük ürünler kullanmak alakasız görünecektir.

Tasarım Şekline Karar Verin

Yaşadığınız evi en iyi tanıyan sizsiniz. Bu nedenle hem evinize uygun hem de tarzınıza uygun tasarımı seçmeye çalışın. Ev dekorasyon ürünleri seçiminde sade bir tasarım mı yoksa daha zengin bir tasarım mı yapacağınıza karar vererek işe başlayın. Önemli olan bu kararı vermenizdir. Sonrasında eşya seçiminiz ve çalışmalarınız daha kolay şekillenecektir. Eğer karar vermekte güçlük çekiyorsanız ev dekorasyon fikirleri konusunda uzman kişilerden destek alabilirsiniz.

Duvarlarınızı Boyayın

Duvarların rengi evinizin nasıl göründüğü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Evinize yayılmış birkaç rengi denemekten korkmayın. Pek çok insan bir bütün halinde görünmesi düşüncesiyle evin bütün duvarlarını aynı renge boyamaktadır. Bu durum evimize dekoratif olarak olumsuz yansımaktadır. Bu nedenle her oda için farklı renkler kullanmak uygun olacaktır. Bu hususta dikkat edilmesi gereken odalarımız için hangi rengin ve boyanın uygun olacağını tespit etmektir. Ayrıca oda içerisinde de farklı renkler kullanmak dekoratif görünüme katkı sağlayacaktır.

Mobilya Seçiminizi Doğru Yapın

Eviniz için tasarım bir mobilya grubu satın alırken evinizin yapısına uygun mobilyalar almaya özen gösterin. Mobilya, dekorasyonun tartışmasız en önemli yönüdür. Kişiliğinize uygun renk ve stillerdeki parçaları seçin. Evinizin genişliğine uygun mobilyaları seçmek evinize genişlik hissi verecektir. Odanız veya mutfağınız için seçeceğiniz mobilyalar oda genişliğine oranla büyük olması halinde en güzel renkleri de seçmiş olsanız istenilen dekoratif görünümü veremezsiniz.

Mobilyalarınız ile uyumlu, tasarımı özel Lavi Tasarım duvar saati modellerini incelemek için mutlaka lavitasarim.com/duvar-saati-modelleri-fiyatlari-cesitleri/ sayfasını ziyaret ediniz.

 

Dekoratif Tablolar ve Resimler Seçin

Duvar dekorasyonu evin şık ve modern görünmesine yardımcı olacak önemli etkenlerden biridir. Duvar renklerine uygun dekoratif tablolar kullanmak önemlidir. Ev dekorasyonu tasarımına göre örneğin salon için büyük tablolar kullanmak ya da zevkinize uygun kanvas tablolar kullanmak evinize dekoratif bir görünüm kazandıracaktır.

Ev dekorasyonu için en uygun tasarım ürünleri kanvas tablo modellerini incelemek için lütfen lavitasarim.com/kanvas-tablo-modelleri-cesitleri/ sayfasını ziyaret ediniz.

Kanvas tablo seçimi tamamen sizin zevkinize uygun resimler, posterler ve aile fotoğraflarından oluşabilir. En sevdiğiniz resimleri ve anılarınızı duvarlarınıza asmanız evinizin size özgü olduğu hissini kuvvetlendirecektir.

Ayrıca özellikle ferforje tarzı bazı duvar ürünlerini kullanmak da şık bir görünüm için destek olacaktır.

Farklı Işıklandırma Ürünleri Kullanın

Evin havasını değiştirecek en önemli etmenlerden biri de ışıklandırmadır. Doğru şekilde tasarlanmış ışıklandırma kullanmak evinizin görünümünü son derece etkileyecektir. Bu nedenle detaylı bir araştırma yaparak evinize uygun ışıklandırma şeklini ve dekoratif aydınlatma ürünleri modellerini bulun. Bu konuda yapacağınız modern görünümlü bir doğal rustik avize ya da doğal ahşap lamba seçimi evinizin atmosferini değiştirecektir.

Uygun Stilde Halılar Seçin

Evimizin görünümüne etki edecek bir diğer önemli ürün de halılardır. Evinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Bu nedenle hangi model ve renkte halının en uygun olduğunu siz belirleyeceksiniz. Bu konuda dikkat edilecek en önemli husus geniş mekanlara çok küçük halı, küçük mekanlara da odayı kaplayacak büyüklükte halı kullanılmamasıdır. Mümkün oldukça odaya simetrik olarak yerleşim yapılmalıdır.

Perde Seçimini Doğru Ayarlayın

Evimizde kullandığımız tüm ürünler aslında bir puzzle parçaları gibidir. Birisinde görülebilecek bir olumsuzluk tüm görüntüyü etkileyebilir. Bu konuda en önemli etmenlerden biri de perde seçimidir. Binlerce renk ve modelde tasarlanmış perdeler ev dekorasyonu tasarımına yardımcı olacaktır. Perde seçimini genellikle sona bırakmaya çalışın. Perdenizin odadaki mobilya ve halılarınız ile uyumlu olmasına özen gösterin.

Dünyadan Farklı Ev Dekorasyonu Örnekleri İnceleyin

İnternet ortamında farklı ev dekorasyon siteleri gezerek örnekleri incelemek size kesinlikle yardımcı olacaktır. Yeni edineceğiniz ev dekorasyonu fikirleri ile farklı ülkelere ait yaşam stilleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve bunları evinize uygulayabilirsiniz.

Lavi Tasarım sunduğu farklı tasarım ürünleri ile sizlere ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için elinden geleni yapmaktadır.

Ev dekorasyon ürünleri online satış sitesi www.lavitasarim.com üzerinden sunulan tüm ürünler tasarımsal zevklere hitap edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Memnuniyet esasına dayalı garantili Lavi Tasarım ev dekorasyon ürünleri modellerini güvenle satın alabilir ve huzurla kullanabilirsiniz.

Trend dekorasyon ürünümüz olan hasır duvar tabağı modellerimizi incelemenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. lavitasarim.com/hasir-duvar-tabaklari sayfasından hemen ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir