Dekorasyon

Reprodüksiyon Tablo Nedir?

reprodüksiyon tablo, Röprodüksiyon Nedir, kanvas reprodüksiyon tablo, reprodüksiyon kanvas tablo, lavi tasarım, mona lisa, leonardo da vinci

Röprodüksiyon Nedir?

Röprodüksiyon, herhangi bir sanat eserinin aslına uygun kopyasının yapılmasını ifade eder. Bu teknik kullanılarak yapılan tabloya da Röprodüksiyon ya da Reprodüksiyon Tablo denmektedir.

Basım yöntemleri kullanılarak aslına uygun kopyalar çoğaltılır. Herhangi bir sanat eserinin çoğaltılması ve röprodüksiyon işleminin yapılabilmesi için özgün yapıtı tek nüsha olması gerekmektedir.

Röprodüksiyon işlemi sanat eseri kopyası çalışması değildir. Özgün sanat eserinin, farklı ve özgün bir teknikle yeniden üretiminin yapılmasıdır. Bu üretim aslına uygun olarak yapılır.

Röprodüksiyonun Anlamı Nedir?

 1. Çoğaltma işlemi,
 2. Kopya aslını bozmadan yapılan, taklit çalışması,
 3. Bir sanat yapıtının kopyası ya da taklidi anlamına gelmektedir.

Yani röprodüksiyon yeniden yayımlama anlamına gelmektedir. Her kopya çalışması da röprodüksiyon değildir.

Röprodüksiyon yöntemi ile ünlü sanatkarların resim tabloları, aslını bozmadan, aynen çoğaltılarak geniş kitlelere satılabilir.

Ünlü ressamların sanatsal kanvas tablo çalışmalarını incelemek için lütfen lavitasarim.com/unlu-tablolar sayfasını ziyaret ediniz.

 

Bunlara en çok bilinen sanat eseri olarak Mona Lisa Tablosu’nu gösterebiliriz. Birçok yerde bulunan bu Leonardo da Vinci ‘nin meşhur tablosunun hepsinin orijinal olması mümkün değildir.

İlk reprodüksiyon çalışmaları ağaçların düz yüzeylerini oyarak basma tekniğiyle yapılmıştır. Günümüzde reprodüksiyon çalışmalar teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Özellikle bilgisayar kullanılmaktadır.

Bilgisayar çıktısında, yazıcılarda kağıt yerine tuval bezi kullanılmaktadır. Daha sonra bu tuvale basım yapılmakta ve çerçeveye gerilerek sabitleme yapılmaktadır.

Reprodüksiyon Tablo Nedir?

Yağlı boya reprodüksiyon tablo, sanat eserinin aslına uygun kopyasının özel basım yöntemi ile çoğaltılması çalışmasıdır.

Sanat eserinin reprodüksiyon çalışmasının yapılabilmesi için orijinal tablosunun sadece bir adet olması ve özgün tekniğinden farklı bir yöntemle üretilmesi gereklidir.

Orijinal reprodüksiyon tablo çalışması, daha önce önemli bir ressam tarafından çizilmiş olan bir resmin, bir başka usta ressam tarafından orijinal tekniklere uygun olarak yeniden çizilerek yapılmasıdır.

Orijinal reprodüksiyon tablo baskı yapılarak çizilmez. Reprodüksiyon tablolar, kaliteli yağlıboyalar kullanılarak bir resmin yeniden aslına uygun tekrar çizilmesidir.

Ayrıca bu tür reprodüksiyonla çizilen resimler orijinal resim gibi değerlidir. Resim oldukça canlı ve gerçekçidir. Kopya olmadığı için, resmin sanatsal bir değeri vardır. Bu tablolar sanat eseri olarak alınıp satılabilir.

Kanvas Reprodüksiyon Tablo

Teknolojinin gelişmesiyle reprodüksiyon tablo üretim teknikleri de değişmiştir. Dijital baskı teknikleri aracılığı ile de röprodüksiyon tablo üretimi yapılmaktadır.

Reprodüksiyon kanvas tablo ile amaçlanan orijinal röprodüksiyon tekniği kullanılarak yapılan tabloların herkes tarafından satın alınmasını sağlamaktır.

Reprodüksiyon tablo fiyatlarının yüksek olması nedeniyle çözüm olarak yüksek çözünürlüklü ve kaliteli reprodüksiyon baskı teknikleri geliştirilmiştir.

Ancak kanvas röprodüksiyon tablo almayı düşündüğünüzde yine dikkatli olmalı güvenmediğiniz yerlerden kanvas tablo alışverişi yapmamalısınız.

Aklınıza Tablo Nereden Alınır? sorusu geldiyse, bunu isterseniz Google ‘a sorabilirsiniz.

Ya da doğrudan sorunun cevabına lavitasarim.com/tablo-nereden-alinir sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Lavi Tasarım olarak sizlere ünlü ressamların reprodüksiyon tablolarını yüksek çözünürlük ve 1. kalite malzeme ile sunmaktayız.

Orijinal resimleri herkesin alması ve evinde sergilemesi mümkün değildir.

Lavi Tasarım, yüksek baskı kalitesi ile sanatsal eserler kalitesinde reprodüksiyon kanvas tablo üretimi yapmaktadır.

Bu sayede uzun yıllar kullanabilme özelliği olan ünlü sanat eserleri tabloları, ev dekorasyon ürünleri arasında en önemli rolü üstlenmektedirler.

Lavi Tasarım hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz lavitasarim.com/lavi-tasarim-hakkinda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Reprodüksiyon Tablo Nedir?” hakkında yorumlar

 1. Ali Binal dedi ki:

  merhaba
  elimde iki Türk ressamın yağlıboya tabloları var ve onların kanvas repliklerini almak istiyorum
  Nasıl yardımcı olursunuz?
  teşekkür ve saygılarımla

  1. Lavi Tasarım dedi ki:

   Merhaba. Öncelikle kanvas tablo alanında bize olan güveniniz için teşekkür ederiz. Sizlere e-posta aracılığıyla açıklama ilettik. İnceleyebilirseniz seviniriz. Sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir