Dekorasyon

Duvar Dekorasyonu

duvar dekorasyonu, dekoratif tablolar,zen felsefesi,sanatsal tablolar,ev dekorasyon ürünleri,ev aksesuarları,ev dekorasyon fikirleri,uzakdoğu tarzı dekorasyon,uzak doğu stili,zen

Duvar Dekorasyonu Hakkında

Duvar dekorasyonu, geçmişten günümüze iç mekânlarda önemli bir yere sahiptir. Bir evi kişiselleştirmenin en etkili yollarından biridir, duvar dekorasyonu. Ve uygun duvar renginin tercihi ile başlamaktadır.

Renklerin yaşayan tüm varlıklar üzerinde önemli etkileri bulunduğu artık bilinen bir gerçektir. Yaşam alanlarımızın görünümünü ve karakterini ortaya çıkartan duvar renkleri de psikolojimizi doğrudan etkilemektedir.

Renklerin bilimsel özellikleri ve psikolojik etkileri hakkında yazılarımızı okuyarak bilgi edine bilirsiniz.

Renklerin oluşumunu merak ediyorsanız lavitasarim.com/renklerin-tarihcesi-renk-bilimi yazımızı mutlaka okumalısınız.

Uzak Doğu Tarzı Dekorasyon

Zen felsefesinin temelinde zihni yoran her şeyden uzaklaşmak vardır. Ve bu felsefede yaşam alanları için sağlanmaya çalışılan huzur, sadelikte aranmaktadır. Zihinsel ve bedensel arınmayı ifade eden zen felsefesi bize bu konu hakkında yol göstermektedir. Zen felsefesine göre duvar rengi seçilirken her zaman beyaz ve krem gibi açık renkler tercih edilmektedir.

Zen tarzı dekorasyon Japonya, Çin ve Hindistan kültürlerinden etkilenmektedir. Bu nedenle Asya ve Uzak Doğu tarzı dekorasyon olarak ta bilinmektedir. Çin tarzı dekorasyonlarda şans getirdiğine inanıldığından kırmızı tonlar daha çok kullanılmaktadır. Buna karşın, Japon stili evlerde bej, kahve ve gri tonları kullanılmaktadır.

Dekorasyon konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için yazılarımızı mutlaka takip edin.

Dekorasyonun önemi hakkındaki yazımızı lavitasarim.com/dekorasyon-ve-dekorasyonun-onemi sayfasından okuyabilirsiniz.

Boş duvarları değerlendirmenin birçok yolu vardır. Önemli olan yaşam alanların tarzına hitap ederken aynı zamanda mekânı görsel anlamda zengin gösterebilmektir.

Yaşam alanlarını görsel ve sanatsal bir bakış açısı ile dekore ederken en büyük rol neredeyse duvar dekorasyonuna düşmektedir. Duvar dekorasyonu olarak ta güzel ve kaliteli dekoratif tablolar bu konuda en önemli ürün gamını oluşturmaktadır.

Dekoratif Tablolar

İç dekorasyon tarihinde boş duvarları süsleyen ve kişisel zevkleri ön plana çıkaran en popüler duvar aksesuarları, dekoratif tablolar olmuştur.

İnsanlar yeri gelmiş; tablo ile arkadaş olmuş, tabloya içini dökmüştür. Yeri gelmiş tablolara farklı anlamlar ve duygular yüklemişlerdir!

Bu sanatsal tablolar; bazen, Sevmek Zamanı (1965) filmindeki boyacı Halil’in girdiği bir evin duvarında asılı kadın tablosuna âşık olmasıyla anlam kazanmıştır. Bazen de, Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna romanındaki çekingen bir adam olan Raif’in, bir resim sergisinde tutulduğu tabloya hayat veren Maria’ya olan aşkıyla anlam bulmuştur.

Bu açıdan bakıldığında duvar dekorasyon aksesuarlarının geçmişten günümüze birçok eserde önemi vurgulanmıştır.

Sanatsal dekoratif tablolar, basit dekorasyon ürünleri olarak gözükse de hayatımıza olan etkileri düşünüldüğünde hiç te öyle olmadığı anlaşılmaktadır.

Dolayısıyla duvar dekorasyonu ürünlerinin vazgeçilmezi olan tablolar seçilirken bilinçli olunmalı ve konu hakkında hassas davranılmalıdır.

Lavi Tasarım olarak ürün çeşitliliğimizi hep bu perspektif ile oluşturmaya çalışmaktayız. Özgün duvar dekorasyonu ürünleri arıyorsanız sizde mutlaka mağazamıza göz atmalısınız.

lavitasarim.com/farkli-tasarim-urunleri-bulabileceginiz-tek-magaza

 

Duvar Dekorasyonu” hakkında yorumlar

  1. Arzu dedi ki:

    Zen felsefesini güzel betimlemişsiniz 👏

  2. Dekorasyon dedi ki:

    Duvar tasarımları ve duvar kağıtları son yıllarda tekrar trend olmaya başladı. Mekanı gösteren en büyük unsurlardan biri olduğunu düşünüyorum kesinlikle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir