Dekorasyon

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

tablo, tablo seçerken nelere dikkat edilmelidir, tablo nasıl seçilir

Duvar dekorasyonu ürünlerinin en önemli parçasını oluşturan sanatsal ve dekoratif tablolar seçilirken birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Lavi Tasarım olarak bu yazımızda, önemli gördüğümüz ve ister istemez dikkat ettiğimiz iki başlık üzerinde durduk.

Renk Faktörü

Bunlardan biri olan renk faktörü, tablo seçiminde genelde herkesin dikkat ettiği bir seçenektir. Ancak bu seçim her ne kadar genel ve akla ilk gelen değerlendirme olsa da bilinçsiz yapılması yine amacımıza ulaşmamızı engellemektedir.

Renk seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta, kullanılacak dekoratif tablo ile mekânda oluşturulmak istenen etkidir. Ev dekorasyon fikirleri araştırmalarında en çok konuşulan konulardan biri olan renk seçimi, dekore etmek istediğiniz mekânda vermek istediğiniz enerjinin ilk aşamasını oluşturmaktadır.

Bu nedenle ağırlıklı olmasını istediğiniz renk grubunu seçerken kullanacağınız duvar aksesuarları ister kanvas tablo ister rölyef tablo isterse kadife duvar sticker’ı olsun ilk önce bakılması gereken, yaşam alanlarında oluşturacakları etkileri olmalıdır.

Duvar dekorasyonu tasarımında kullanılması düşünülen sanatsal duvar tablolar, iyi değerlendirilerek seçilmelidir. Tablo, kapsadığı renkler açısından mekân içinde tercih edilen renklerden baskın ise odak noktası haline gelebileceği ve bu durumda diğer eşyaların bir nevi gölgede kalabileceği unutulmamalıdır.

Enerji Faktörü

Yaşam alanlarınız için en iyi dekorasyon ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur da ortama sağlanan enerjidir. Enerji faktörü, renk faktöründen daha önemli bir etkiye sahip olsa da bu çoğu kişi tarafından ne yazık ki pek önemsenmemektedir.

Feng Shui Nedir ve Feng Shui’nin Gelişimi, Feng Shui Felsefesi Temel Kavramları ve Dekorasyon ve Dekorasyonun Önemi yazılarımızda da yeterince değinmeye çalıştığımız gibi Feng Shui felsefesi ve Zen felsefesine göre her şeyin bir enerjisi bulunmaktadır.

Elbette ki, bahsi geçen bu konuya duvar dekorasyonu için en önemli aksesuar olan tablo da dahildir. Bu nedenle enerji faktörünü göz önünde bulundurarak eviniz için en uygun tablo seçimini yaparken Feng Shui ve Zen felsefelerinden yararlanabilirsiniz.

Sonuç olarak; tablo seçerken sanatsal ve görsel açısından zengin dekoratif ve sanatsal tablolar kullanmak; dekorasyon fikirleri açısından gelişmenizi sağlayacak ve yaşam alanlarınızın enerjisini düzenleyecektir.

Seçeceğiniz bu sanatsal tablolar, kişisel zevk ve tercihlerinizi ön plana çıkarıp çevrenize sunarken sizi destekleyecektir. Ayrıca, bulunduğunuz mekânlara nefes aldırıp yaşam alanlarınızın sizinle birlikte yaşamasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.