Dekorasyon

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

tablo, tablo seçerken nelere dikkat edilmelidir, tablo nasıl seçilir

Sanatsal ve dekoratif bir tablo, duvar dekorasyonu ürünlerinin en önemli parçasını oluşturmaktadır. Bu yüzden bir tablo seçilirken birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

Lavi Tasarım olarak bu yazımızda, önemli gördüğümüz ve genelde dikkat ettiğimiz iki konu üzerinde durmaya çalıştık.

Renk Faktörü

Bunlardan biri olan renk faktörü, tablo seçiminde genelde herkesin dikkat ettiği bir seçenektir. Bu seçenek her zaman akla ilk gelen değerlendirmelerden biridir. Ancak bu konuda bilinçsiz olmak, ne yazık ki, faydadan çok zarar sağlamaktadır.

Renk seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Bu da kullanılacak dekoratif tablo ile mekânda oluşturulmak istenen etkidir. Ev dekorasyon fikirleri araştırmalarında en çok konuşulan konuların başında renk seçimi gelmektedir. Renkler, dekore etmek istediğiniz mekânda vermek istediğiniz enerjinin ilk aşamasını oluşturmaktadır.

Enerjilerin etkilerini işlediğimiz ve dekorasyonun önemini anlattığımız yazımızı mutlaka okumalısınız. Yazımıza lavitasarim.com/dekorasyon-ve-dekorasyonun-onemi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Duvar aksesuarları olarak isterseniz kanvas tablo isterseniz rölyef tablo kullanabilirsiniz. Ancak asıl üstünde durmanız gereken ilk konu tablolardaki renklerdir. İstediğiniz renk grubunu seçerken ilk önce bakılması gereken, yaşam alanlarında oluşturacakları etkiler olmalıdır.

Duvar dekorasyonu tasarımında kullanılacak duvar tabloları iyi bir araştırma ile seçilmelidir. Tablo ve kullanılacak mekân bulundurdukları renkler açısından değerlendirilmelidir. Tabloda kullanılan renklerin ortamın renklerine baskın olması onu odak noktası yapacaktır. Bu durumda diğer eşyaların bir nevi gölgede kalabileceği unutulmamalıdır.

Enerji Faktörü

Yaşam alanları için en iyi dekorasyon ürünleri seçimi yapılırken dikkat edilecek diğer bir konu da ortama sağlanan enerjidir. Enerji faktörü, renk faktöründen daha önemli bir etkiye sahip olsa da bu çoğu kişi tarafından ne yazık ki pek önemsenmemektedir.

Enerji konusu hakkında daha geniş bilgiye blog yazılarımız ile sahip olabilirsiniz. Bunun için lavitasarim.com/feng-shui-felsefesi-temel-kavramlari sayfasını ziyaret etmeniz yeterli.

Yazılarımızda da değindiğimiz gibi Feng Shui felsefesi ve Zen felsefesine göre her şeyin bir enerjisi bulunmaktadır. Elbette ki, bahsi geçen bu konuya duvar dekorasyonu için en önemli aksesuar olan tablo da dahildir.

Dekorasyonda enerji etkisi irdelenirken Feng Shui ve Zen felsefelerinden yararlanılabilir. Bu şekilde eviniz için en uygun tablo seçimi konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sonuç olarak; tablo seçerken sanatsal ve görsel açısından zengin ve uyumlu dekoratif tablolar kullanmalısınız. Bu düşünce ile edindiğiniz dekorasyon ürünleri yaşam alanlarınızın enerjisini düzenleyecektir.

Kullanacağınız sanatsal tablolar, kişisel tercihlerinizi ön plana çıkaracak ve sizi destekleyecektir. Ayrıca, bulunduğunuz mekânlara nefes aldırıp yaşam alanlarınızın sizinle birlikte yaşamasını sağlayacaktır.

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?” hakkında yorumlar

  1. Derya dedi ki:

    Kısa ama bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler 👏

    1. Lavi Tasarım dedi ki:

      Beğendiğiniz için biz teşekkür ederiz 🤗

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir